ЧИННИКИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i68.189007Ключові слова:
малий бізнес, мале підприємництво, середній бізнес, підприємство, регіональний рівень, сектор економіки.Анотація
У даній статті описуються ключові аспекти підвищення міжнародної конкурентоспроможності підприємств малого і середнього бізнесу в Україні. Основні шляхи вирішення згруповані в шість ключових груп: структурна, ресурсна, технічна, управлінська, ринкова і функціональна. Також окремо розглянуто підвищення конкурентоспроможності за допомогою договорів субпідряду - взаємодія малих і середніх підприємств з корпораціями.
Посилання
Courtney H., Kirkland J., Viguerie P. Strategy under uncertainty//Harvard Business Review. 1997.
Delgado M., Porter M., Stern S. Convergence, clusters, and economic performance//Working paper. 2008. URL: http://astro.temple.edu/~mdelgado/index_files/DPS_Cluster.pdf
Дикань В. Л. Розвиток економіки України на основі принципу рівноправності відносин держави, бізнесу та суспільства [Текст] / В. Л. Дикань; А. В. Толстова //Вісник економіки транспорту і промисловості- 2018. -№ 63. -C.9-19
Обруч Г. В. Проблеми і перспективи розвитку малого та середнього підприємництва в Україні [Текст] / Г. В. Обруч, Б. Л. Іванюта, К. В. Журавльов // Вісник економіки транспорту і промисловості – 2018-№61.-C 53-62
Дикань В. Л. Державне регулювання промислового розвитку України [Текст] / В. Л. Дикань, М. В. Корінь // Вісник економіки транспорту і промисловості - 2018. - №61-C.9-19
Каличева Н. Є. Забезпечення ефективного функціонування вітчизняних підприємств за рахунок впровадження ощадливого виробництва [Текст] / Н. Є. Каличева , О. А. Мельник; А. М. Подолянчук // Причорноморські економічні студії – 2018.- № 33. С.79-82.
Вертакова Ю. В., Согачева О. В. Исследование социально-экономических и политических процессов, Москва, 2017.
Петрищева И. В. Особенности развития форм производственной кооперации различных предпринимательских структур [Текст] / И. В. Петрищева // Народное хозяйство. Вопросы инновационного развития.- 2011.- № 1. С.30–39.
Петрищева И. В. Синергический эффект при взаимодействии предприятий малого и крупного бизнеса [Текст] / И. В. Петрищева // Инновационное образование и экономика. -2017. -Т. 1. № 4. С. 87–89.
Скрябин О. О. Проблемы повышения конкурентоспособности малых предприятий [Текст] / О. О. Скрябин // Молодой ученый. 2017. № 21. С. 473 – 475.
Євсєєва І.В. Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу як складова стратегії розвитку вітчизняних підприємств. / Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу: Монографія / під заг. редакцією М.П. Буковинської. К.:ЦП «Компинт». – 2015. С. 89-102.
Про схвалення Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року Розпорядження Кабінету Міністрів України; Стратегія, Інформація, Форма типового документа, План, Заходи від 24.05.2017 № 504-р [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/504-2017-%D1%80
Рейтинг конкурентоспособности экономик стран мира — 2017/2018: Швейцария — лидер, Украина — на 81 месте [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://fdlx.com/politic/mir/100985-rejtingkonkurentosposobnosti-ekonomik-stran-mira2017-2018.html. - Назва з екрану.
Топ-10 причин, чому Україна опустилась в глобальному рейтингу конкурентоспроможності [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://hvylya.net/analytics/economics/top-10- prichin-chomu-ukrayina-opustilas-v-globalno mu-reytingu-konkurentospromozhnosti.html. - Назва з екрану.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).