ТЕОРЕТИЧНА СУТНІСТЬ КРИЗОВИХ ЯВИЩ В РОЗВИТКУ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i53.74432Ключові слова:
криза, економічна система, кризове явище, антикризове регулювання.Анотація
У статті наведено основні аспекти теоретичної сутності кризи в економічних системах. Доведено, що для здійснення оцінки економіки країни за комплексом економічних і фінансових показників треба в першу чергу визначити загальний стан системи, що є важливим у процесі здійснення макроекономічного прогнозування. Також у статті доведено, що криза це переламний момент у розвитку будь якої економічної системи. В такій ситуації готовність суспільства до перебудови і відповідна регуляторна політика уряду є запорукою успішного виходу «системи» з кризи на попередній рівень розвитку і, навіть, підйому на більш високу якісну сходинку в економічному зростанні.
Посилання
Білорус О.Г. Сучасна світова фінансово-економічна криза як прояв тотальної кризи системи глобалізму /О. Білорус // Економічний часопис – ХХІ. – 2008. – № 11 – 12. – С. 3 – 7.
Кабаця Б.І. Еволюція теоретичних поглядів на джерела та можливості державного регулювання динаміки економічного зростання / Б.І. Кабаця // Науковий вісник: збірник науково-технічних праць. – Л. : НЛТУУ. – 2007. – Вип. 17.3. – С. 189-202.
Вахненко Т.П. Фінансова криза в Україні: фактори, механізми дії, заходи подолання / Т.П. Вахненко // Фінанси України. – 2008. – № 10. – С. 3 – 21.
Терещенко О.О. Антикризове фінансове управління на підприємстві/ О.О. Терещенко// монографія . – К.: КНЕУ, 2004. – 268 с.
Мочерний С.В. Основи економічний знань / С.В. Мочерний // Підручник . - К.: Видавничий центр «Академія», 2009. – 304 с.
Воронкова В.Г. Соціально-економічне прогнозування / В.Г. Воронкова // навчальний посібник . – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 283 с.
Горлов-Марченко С.Н. Кризисы. Выход: кадры, управление, экономикс / С.Н. Горлов - Марченко . – Кировоград: Полимед-Сервис, 2000. – 370 с.
Костенко-Попова О. Кризис боится солнца. Как нам использовать испанский опыт / О. Костенко-Попова // Аргументы и факты. – 2009. – № 26 // [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://www.aif.ru/ money/article/27641.
Дикань В.Л. Економічна безпека підприємства: навчальний посібник. / В.Л. Дикань, І.В. Воловельська, О.В. Маковоз. - Х.:УкрДАЗТ, 2011. - 270 с.
Mason Edward S. The economic and social modernization of the regions. Harvard University Press, 1999. – 422 р.
Буссе Ральф. Обзор антикризисных налоговых мер в Европе // Антикризисные или конъюнктурные пакеты : материалы II Международного научно-практического симпозиума по актуальным проблемам налоговой политики // Вестник палаты налоговых консультантов. – 2009. – № 5–6 // [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://www.palata-nk.ru/php/content.php?id=1726.
Досвід країн світу щодо подолання наслідків світової фінансової кризи [Електронний ресурс]. – Режим доступу: // http://www.me.gov.ua/file/link/ 146035/file/krisis_p.doc
Економічна криза в Україні: виміри, ризики, перспективи [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.niss.gov.ua/book/vidannya/Ekon.kriza.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).