ПОБУДОВА ІННОВАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ОПЛАТИ ПРАЦІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i53.74435Ключові слова:
система оплати праці, інноваційна система оплати праці, класифікація, гнучка система, трансформація.Анотація
Автори статті доводять, що в сучасній економіці організаціям при вирішенні задачі підвищення ефективності їх діяльності за допомогою посилення мотивації працівників необхідно орієнтуватися на оплату праці. Науково обґрунтовано визначення інноваційної системи оплати праці і запропонована нова класифікація систем оплати праці з позиції інноваційної складової, що дозволяє комплексно аналізувати взаємозв'язок між оцінкою ефективності роботи організації і трудовим внеском працівників. Визначені і класифіковані чинники зовнішнього і внутрішнього середовища функціонування організації (у тому числі пов'язані з її життєвим циклом), що чинять вплив на трансформації оплати праці в сучасній економіці України. Доповнений перелік і дана змістовна характеристика принципів розробки інноваційних систем оплати праці робітників з урахуванням сучасних тенденцій ринку праці України, розвитку нестандартних форм зайнятості і необхідності індивідуального підходу до встановлення розмірів заробітку.
Посилання
Бондаренко О.М. Механізм оплати праці та напрямки його реформування / О.М. Бондаренко // Вісник Технологічного університету Поділля. – 2003. – № 4. – Ч.1. – Т.2. – С. 153-157.
Гаєвая О. В. Державне регулювання оплати праці : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О.В. Гаєвая ; Нац. ун-т юрид. акад. України. ім. Ярослава Мудрого. – Харків, 2014. – 19 с.
Гольда А.В. Формування системи мотивації та стимулювання трудової діяльності з орієнтацією на кінцевий результат / А.В. Гольда // Формування ринкових відносин в Україні (укр.). – 2006. – № 9. – C.158-162.
Остафійчук А.В. Удосконалення системи стимулювання праці персоналу виробничих підрозділів машинобудівних підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук / А.В. Остафійчук. – Луганськ, 2009. – 21 с.
Пакулін С. Л. Використання мотиваційних важелів підвищення ефективності функціонування підприємств регіону [Електронний ресурс] : наукова стаття / С.Л. Пакулін // Траектория науки. – 2016. – №2(7). – 0,72 авт. арк. – Режим доступу: http://pathofscience.org/index.php/ ps/article/view/49. – Назва з екрана.
Ревенко А.П. Оплата праці у структурі виробництва / А.П. Ревенко // Економічна теорія. – 2007. – № 2. – C.70-81.
Тульчинський Р.В. Організаційно-економічні методи регулювання заробітної плати в ринкових умовах : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Р.В. Тульчинський / Інститут економіко-правових досліджень НАН України. – Донецьк, 2006. – 19 с.
Шалімова Н.С. Удосконалення методів обгрунтування розміру мінімальної заробітної плати : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.09.01 / Н.С. Шалімова ; Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України: м. Київ. 2001. – 23 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).