ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДЕПОЗИТНОЇ ПОЛІТИКИ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i56.93374Ключові слова:
комерційний банк, депозитна політика, організація депозитних відносин, депозитний процес, ліквідність банківської установи.Анотація
У статі розглянуто теоретико-методологічні основи депозитної політики комерційного банку; визначено, що розробка депозитної політики полягає у визначенні пріоритетних напрямків розвитку та удосконалення банківської діяльності в процесі залучення й акумулювання ресурсів, розвитку депозитних операцій та підвищення їх ефективності. Запропоновано власне визначення депозитної політики комерційного банку, а саме: депозитна політика являє собою концепцію організації депозитних відносин, постановку завдань у частині залучення ресурсів, а також практичних заходів щодо її реалізації. Зроблено висновок, що депозитну політику можна трактувати за такими напрямами: за суттю – це стратегія і тактика банку в частині організації депозитного процесу; за діяльністю – це комплекс заходів, що має на меті забезпечення ліквідності банку; за оформленням – це документ, детальний план, керівництво до дій щодо залучення ресурсів. Зміст депозитної політики проявляється в забезпеченні стабільності і стійкості банківської установи, її рентабельності, ліквідності та надійності, а також адекватності її діяльності потребам клієнтів.Посилання
Аванесова, Н.Е. Депозитна політика комерційного банку: теоретико-методологічні засади [Текст] / Н.Е. Аванесова, Ю.О. Арєстова // Глобальні та національні проблеми економіки. – 2015. – №8. – С. 916-918.
Бартош, О.М. Депозитна політика банку та основні етапи її формування [Текст] / О.М. Бартош // Вісник Університету банківської справи Національного банку України. – 2008. – №3. – С. 97-101.
Васюренко, О.В. Депозиты как основной источник привлечения средств коммерческими банками [Текст] / О.В. Васюренко // Фінанси України. – 2006. – №11. – С. 88-92.
Версаль, Н.І. Особливості формування депозитних ресурсів банками України [Текст] / Н.І. Версаль // Фінанси України. – 2009. – №12. – С. 89-95.
Дмитрієва, О.А. Оптимізація депозитної діяльності комерційного банку [Текст] / О.А. Дмитрієва // Фінанси України. – 2008. – №5. – С. 15-17.
Лавров, Р.В. Депозитна політика банку в сучасних умовах [Електронний ресурс] / Р.В. Лавров. – Режим доступу: http://ir.stu.cn.ua/bitstream/handle/123456789/8737/Стаття%208%20%28Lavrov%29.pdf?sequence=1&isAllowed=y
Неізвестна, О.В. Операції комерційних банків по залученню коштів: сучасні технології та світові тенденції розвитку [Текст] / О.В. Неізвестна // Фондовий ринок. – 2007. – №31. – С. 2-5.
Олексенко, М.В. Депозитна політика комерційних банків України на сучасному етапі [Текст] / М.В. Олексенко // Вісник Бердіянського університету менеджменту і бізнесу. – 2016. – №4(16). – С. 166-169.
Петрук, О.М. Банківська справа [Текст]: навч. посіб. / За ред. д-ра екон. наук Ф.Ф. Бутинця. – К.: Кондор, 2004. – 461 с.
Юрін, Є.Г. Депозитна політика комерційних банків в умовах фінансово-економічної кризи [Електронний ресурс] / Є.Г. Юрін // Наукове товариство Івана Кушніра. – Режим доступу: http://nauka.kushnir.mk.ua/?p=56117
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).